14 sierpnia 2015

Moje ulubione infografiki

Cześć! Achhh ta piękna pogodna za oknem nie skłania do siedzenia przed komputerem, oj nie ;) Zamierzam korzystać z pogody, ale zostawiam Wam nieco fajnych infografik do przejrzenia. Zbieram takie smaczki w czeluściach internetu i dzisiaj chcę się nimi z Wami podzielić! Infografiki nie należą do mnie, starałam się, by były podpisane przez ich twórców. Miłej lektury!
 Problem wielu kobiet- dzięki odpowiedniemu odżywianiu i aktywności fizycznej możemy z nim walczyć!

Fajny pomysł jak zaplanować swoją listę zakupów. 

 Jedno z moich ulubionych narzędzi do obrazowego pokazania, jak powinno się komponować swoje posiłki.
Kilkadziesiąt rad jak poprawić swoje życie na bardziej zdrowe. Może warto niektóre z nich wypróbować? :)
Źródła błonnika pokarmowego! Pisałam już o błonniku tutaj.

No na razie wystarczy ;) Bardzo lubię takie małe pigułki wiedzy, mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu :) A może Wy polecicie mi jakieś fajne infografiki? Komentujcie ;)

8 komentarzy :

 1. Fajne zdjęcia, które edukują zdrowe odżywianie. Ostatnio widziałem zdjęcie z poradni dietetycznej natur house, gdzie podano produkty, które powinniśmy jeść, ograniczyć i unikać, z tym, że to mi się nie podobało z napisem zabronione, gdyż od czasu do czasu można włączyć do diety np. frytki smażone, ale nie często.

  OdpowiedzUsuń
 2. Staram się zdrowo odżywiać, wybierać produkty roślinne zamiast zwierzęcych, chyba, że są to ryby :) uwielbiam ryby. W jednym z tych diagramów jest napisane, żeby ograniczyć mleko i nabiał. I z tego jakoś nie umiem jeszcze zrezygnować, uwielbiam mleko, jogurty, sery i wszelkie inne mleczne produkty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam wrażenie, że zapanowała bardzo dziwna moda na rezygnowanie z produktów mlecznych. Moim zdaniem jest to błędem, 2 porcje mleka lub jego przetworów w ciągu dnia są zdecydowanie zalecane :) Tylko sięgajmy po te o średniej zawartości tłuszczu!

   Usuń
  2. Zgadzam się z Panią w 100%. Niestety za dużo jest portali, gdzie błędnie piszą na temat produktów mlecznych, gdzie wielokrotnie straszą nas szkodliwością mleka. Zbyt duża nagonka na mleko wpływa właśnie na świadomość konsumenta, uświadamiając go, że mleko jest szkodliwe, co tak nie jest, a po za tym internet jest źródłem wielu portali, gdzie zbyt duża ilość zawiera fałszywe i niesprawdzone informacjami. Nawet raz oglądałem przypadkiem program Tvn Uwaga, gdzie gzie poruszyli temat mleka i straszyli przed nowotworami, cukrzycą, gdzie nie ma dowodów naukowych na temat rozwoju nowotworów i cukrzycy z powodu picia mleka. A co ciekawe, wzięli sobie eksperta ginekologa, który stwierdził, że mleko jest dla cieląt, a nie dla ludzie. W ogóle nie mają zielonego pojęcia o żywieniu, a udzielają się w temacie, który dla nich jest zbyt obcy. Nawet nie obejrzałem tego programu do końca, bo głupot nie będę oglądał tych bzdet autorstwa Tvn Uwaga, co tylko podawają fałszywe i niesprawdzone informacje. Taki odbiorca się naogląda lub naczyta bzdet w telewizji bądź w internecie i potem są efekty tego. Nic dziwnego, że mamy trend unikania picia mleka, bo zbyt duża liczba osób czyta niesprawdzone informacje. To, że ktoś nie toleruje laktozy, bądź ma nietolerancje na białka mleka to nie oznacza, że mleko jest dla wszystkich szkodliwe. Jedni mogą pić, drudzy nie. To samo dotyczy innych produktów spożywczych, gdzie duża liczba osób ma alergie na różne produkty np. orzechy, produkty z glutenem itp. i też będą pisać, że są szkodliwe.
   Warto dodać, że mleko jest źródłem wapnia oraz witamin rozp. w tłuszczach. Mleko, jak i produkty mleczne powinny znajdować się na śniadanie zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, ale należy pamiętać, iż IŻŻ opracował normy spożycia w dziennej racji pokarmowej 12 grup produktów spożywczych, gdzie IŻŻ zaleca spożycie ok. 1235 g produktów mlecznych i nabiałowych, które normy te są dostosowane do wieku, płci, aktywności fizycznej itp.
   Serdecznie Pozdrawiam !

   Usuń
 3. Świetne grafiki :) Może to banalne, ale wiedzę przedstawioną w tak kolorowy i ciekawie zilustrowany sposób od razu lepiej mi się przyswaja. Wręcz aż chce się ją chłonąć :) Sama staram się zdrowo o siebie odżywiać, więc zaraz dokładniej zgłębię się w treść i być może znajdę dla siebie nowe, ciekawe rady :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba podobnie jak ja jesteś wzrokowcem :) Ja też lubię jak jest ładnie i kolorowo :)

   Usuń
 4. Świetne te grafiki, od razu więcej pozostaje w głowie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne te grafiki. Proste, przydatne i łatwo wpadające w oczy :)

  OdpowiedzUsuń