15 listopada 2014

Dietetyczne aplikacje na androida, które polecam

Cześć! 
Dzisiaj opowiem Wam co nieco o moich ulubionych aplikacjach na telefon lub tablet, które warto znać :) Telefon mam raczej starożytny- chyba tylko rozkład autobusów mi się na nim nie zacina, także ze wszystkich aplikacji korzystam na tablecie. A kiedyś żyłam w przekonaniu że taki gadżet nie jest mi do niczego potrzebny haha :)

W  świetle moich ostatnich notek o wodzie i nawodnieniu organizmu, przedstawiam Wam Kalkulator nawodnienia, stworzony przez firmę Żywiec zdrój. Możemy też sprawdzić naszą dzisiejszą sprawność umysłową, bo jak już wiemy brak wody zakłóca nasze funkcje poznawcze. 
Na początku mamy małą metryczkę, gdzie ustalamy naszą płeć i inne parametry: wiek, wzrost, masę ciała i tryb życia. Aplikacja to trochę taki notatnik, w którym zapisujemy ile i jakie napoje spożyliśmy w ciągu dnia i porównuje to do naszego zapotrzebowania. Fajna sprawa, ale pamiętajmy, że źródłem płynów w diecie są też pokarmy- owoce, warzywa, zupy. 
Jedną z najprostszych, ale chyba najbardziej przydatnych aplikacji są Tabele kalorii. 


Wpisujemy produkt i od ręki mamy jego wartość energetyczną i zawartość białek, tłuszczów i węglowodanów. Nie jest to jakoś bardzo rozbudowana aplikacja, ale kiedy szybko muszę coś sprawdzić, spisuje się bardzo dobrze. 
Kolejna aplikacja sprawdzi się na urządzeniach nałogowych czytelników etykiet na produktach :) E- food wprowadzi nas w świat dodatków do żywności, pozwoli też na przeanalizowanie składu konkretnego produktu- wystarczy zeskanować jego kod kreskowy. Możemy również pomóc twórcom aplikacji we wzbogacaniu ją w nowe produkty :)  Jestem fanką ;) Kolejną aplikacją jest EatFitFree: mam ją od niedawna, ale już mogę powiedzieć, że jest bardzo przyjemna. Po ustawieniu swoich parametrów, proponuje nam określone diety: dla mnie było to 1500, 2000 kcal lub dieta bezglutenowa, w wersji płatnej mamy też dietę 1200 kcal i śródziemnomorską. Aplikacja proponuje nam określony zestaw 5 posiłków, który z łatwością możemy modyfikować- wystarczy "przesunąć" posiłek i w jego miejsce pojawia się nowa propozycja. 

Jeśli Wy znacie jakieś fajne aplikacje godne polecenia, piszcie w komentarzach! 

4 komentarze :

 1. Polecamhttps://play.google.com/store/apps/details?id=pl.szymonwojtowicz.tabele_dietetyczne

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja polecam "E numery"
  https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.uvdb.health.enumbers

  OdpowiedzUsuń
 3. Kalkulator nawodnienia jest super, polecam też https://play.google.com/store/apps/details?id=io.cordova.certus.fitcontrol

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialnie są takie aplikacje, które pomagają nam zadbać o siebie

  OdpowiedzUsuń